Опубліковано Залишити коментар

Бамбукове волокно

Фото бамбук

Бамбукове волокно – що це?

Бамбу́кове волокно́ — один з видів регенерованого целюлозного волокна, виготовленого з сирого матеріалу бамбукової м’якоті. За тонкістю і білизною воно нагадує класичну віскозу, а також має високу міцність.
Бамбукове волокно володіє особливими природними властивостями — антибактеріальними, дезодорує і зупиняє зростання бактерій. Вчені виявили, що бамбукові волокна володіють спеціальною антибактеріальною речовиною, яка носить назву «бамбу бан». Навіть після п’ятдесяти прань бамбукова тканина залишається антибактеріальною і зупиняє зростання бактерій.

Виробництво бамбукового волокна.

Існують два способи виробництва бамбукового волокна з бамбука.

Хімічна обробка

гідроліз-підлужнення: гідроксид натрію (NaOH) використовується для перетворення подрібненого бамбука в регенероване целюлозне волокно, тобто розм’якшує бамбук. Сірковуглець (CS2) використовується для гідролізу-підлужнення, комбінованого з багатофазним відбілюванням. Цей метод не є екологічно чистим, але його найчастіше використовують у зв’язку з мінімальними тимчасовими витратами. Проте в пряжі не залишається токсичних залишків. Оскільки вони легко вимиваються.

Механічна обробка

Така ж, як при обробці льону і конопель: Роздрібнений бамбук обробляється біологічними ферменти (ензимами) з метою перетворити бамбуку в м’якоть з якої вичісують окремі волокна. Це дорогий метод, але екологічно чистий.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Бамбукове_волокно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *